Produkt (broszura informacyjna)

  

Mover  –   Jaka jest funkcja pompy cyrkulacyjnej?

 

Zwłaszcza w przypadku akwarystyki morskiej i akwariów rafowych, fale i prądy morskie odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie wymiany tlenowej woda-powietrze, zaś sam proces natleniania wody, poprzez dostarczanie elementów niezbędnych do życia, pozwala utrzymać organizmy zamieszkujące środowisko wodne w należytym zdrowiu.

W ten sam sposób, poruszająca się woda w akwarium słodkowodnym sprzyja procesowi wymiany gazowej woda-powietrze, dzięki czemu możliwy jest naturalny wzrost jak i rozmnażanie się ryb i roślin. Co więcej, ruchy wody zapobiegają powstawaniu obszarów stagnacji wody w akwarium oraz pozwalają utrzymać jednakową temperaturę we wszystkich jej punktach.

Pompa cyrkulacyjna (z wirnikiem osiowym) to pompa charakteryzująca się bardzo szeroką, stożkową burzliwością przepływu wody, przez co doskonale spełnia swoją rolę. Popularne i często spotykane w sprzedaży pompy zatapialne nie posiadają tej funkcji, ponieważ wytwarzany przez nie przepływ laminarny wody ma zbyt bezpośredni charakter i jest skupiony w jednym punkcie, co może prowadzić do stopniowego niszczenia środowiska występującego w akwarium, zbudowanego przez nas przecież z tak wielką starannością i z tak wielkim wysiłkiem.


Aquarium w mover LD

 

Imballo 2

Przepływ wody – wyjście naprzeciw potrzebom

 

Mover to osiowa pompa cyrkulacyjna charakteryzująca się bardzo szerokim i delikatnym przepływem wody oraz kątem rozwarcia stożka o wartości około 120°.

120Opracowana tak, aby być zarówno urządzeniem mocnym, jak i nie zakłócającym życia organizmów wodnych, pompa Mover wytwarza przepływ turbulentny, który stymuluje powstawanie naturalnych prądów morskich.

Taki przepływ wody jest szczególnie zalecany i wydajny w akwarium zamieszkiwanym przez koralowce miękkie lub tzw. koralowce LPS (Large Polyps Stony Corals, czyli duże koralowce kamienne - polipy), gdzie nie jest wymagany silny ruch wody w zbiorniku. Przepływ wody o większym rozproszeniu jest z kolei bardzo istotny w przypadku tzw. koralowców SPS (Small Polyps Stony Corals, czyli małych koralowców kamiennych – polipów).


60
Z tego powodu, w standardowym wyposażeniu znajduje się również specjalna dysza regulująca rozproszenie przepływu, którą używamy do zmniejszenia kątu rozwarcia stożka do wartości około 60°, dzięki czemu możemy skupić działanie urządzenia na obszary mniej odległe.

 

W skład standardowego wyposażenia pompy Mover wchodzi również specjalna kratka zabezpieczająca. Jest ona niezwykle użyteczna zwłaszcza wtedy, gdy załączanie i wyłączanie pompy jest regulowane za pomocą zegara (w czasie kiedy pompa jest wyłączona, niezwykle ważne jest to, aby zabezpieczyć wlot komory wirnika przed przypadkowym wpłynięciem ryb).
Griglia

Co więcej, dla zapewnienia jeszcze większej elastyczności w użytkowaniu pompy, kratka zabezpieczająca może być zamontowana zarówno z dyszą regulującą rozproszenie przepływu wody jak i samodzielnie.

 

Wymiary – Cel: zmniejszenie rozmiaru

 

Nasza wysoka ambicja tchnęła nas do porzucenia utartych schematów dyktowanych przez współczesną technologię i wykroczenia poza nie poprzez szukanie rozwiązań mających na celu zminimalizowanie ilości, zminiaturyzowanie lub usunięcie tych elementów, które nie są konieczne do osiągnięcia doskonałej funkcjonalności urządzenia. Możemy z dumą powiedzieć, że udało nam się osiągnąć ten cel.

  smallest

Niezwykła dbałość i staranność, a także czas i zasoby, które włożyliśmy w prace nad urządzeniem są olbrzymie, przez co jesteśmy przekonani, że Twoje akwarium będzie jeszcze bardziej prestiżowe i jeszcze bardziej eleganckie bez dodatkowego wysiłku.

Seria Mover M to najmniejsze na świecie urządzenia w kategorii kierunkowych pomp cyrkulacyjnych.

Dimensioni 

 

Grupa produktów – Wybierz odpowiednią pompę Mover

 

Pompy serii M to urządzenia o takich samych wymiarach, ale charakteryzujące się różnym działaniem. W skład grupy produktów wchodzą 4 modele: od 3400l/h do 7200l/h..

Jak wybrać odpowiedni model?

Spróbujmy to uprościć. Po pierwsze, ważne jest aby zapamiętać, że lepszym rozwiązaniem jest to, aby pompa była w stanie wytworzyć wielopunktowe, aniżeli pojedyncze, ale silne, jednopunktowe fale i prądy wodne.

Tabella potenze

 

Tabela poniżej przedstawia możliwe kombinacje zastosowania pompy w zależności od przyjęcia jednego z 3 rozwiązań:

SYSTEM PROFESSIONAL przewiduje dodanie 3 pompy, która będzie działać 24h/dobę, ustawionej na środku zbiornika i skierowanej w stronę powierzchni wody.
1 minute TIMER COMPATIBLE - iconDodatkowa pompa jest niezbędna do tego, aby utrzymać odpowiednią burzliwość wody na jej powierzchni, a tym samym zapewnić nieprzerwane natlenianie wody. Pozostałe pompy, znajdujące się naprzeciw siebie, mogą być skierowane w stronę kamieni i koralowców oraz mogą być włączane i wyłączane cyklicznie, na początek co 1 minutę. Dzięki temu cała woda znajdująca się w zbiorniku zostanie pokryta ich zasięgiem.

SYSTEM ZAAWANSOWANY przewiduje wykorzystanie 2 pomp umiejscowionych po dwóch przeciwnych stronach, dzięki czemu przepływy wody pokryją zasięgiem dużą część zbiornika. Dla uzyskania lepszego efektu zalecamy uruchomienie zegara włączającego i wyłączającego pompę w cyklach rozpoczynających się od 1 minuty..

SYSTEM SMART to z pewnością najbardziej ekonomiczny wybór, odpowiedni dla tych, którzy rozpoczynają swą przygodę z akwarystyką. Przewiduje on wykorzystanie pojedynczej, mocnej pompy, przez co fale i prądy wodne generowane są tylko z jednej strony.

Tabella consigliata

Powyższe tabele przedstawiają optymalne średnie wartości i należy je rozpatrywać jedynie w charakterze wskazówki. Każde akwarium należy ocenić indywidualnie w celu znalezienia właściwej równowagi względem ilości oraz typu organizmów w nim żyjących.

 

Innowacje

 

VAS

VAS – Vibration Absorbing System (System Absorpcji Drgań)

 

VAS to unikatowy system, który zapewnia maksymalnie ciche działanie urządzenia.

Po zakończonych sukcesem badaniach i dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, udało się stworzyć technologię, która poprzez blokowanie wibracji powstających w czasie pracy urządzenia a podczas obracania się wirnika, pochłania drgania generowane przez pompę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zewnętrznych elementów izolacyjnych oddzielających urządzenie od punktów kontaktu z akwarium.

Co więcej, zastosowanie specjalnych, wytrzymałych gum izolacyjnych pozwoliło na odizolowanie powierzchni kontaktu urządzenia od szklanej powierzchni zbiornika, dzięki czemu zatrzymano przenoszenie drgań do środowiska.

Analiza i dobór optymalnej technologii produkcji oraz optymalnych wymiarów komponentów wchodzących w rezonans sprawiły, że pompy Mover są jeszcze lepsze pod względem technicznym oraz nie emitują hałasu.

 

 

Wirnik – Serce technologii

 

Przyszłość to kompaktowy rozmiar i technologia.

Każdy element naszego wirnika został zaprojektowany z myślą o tym, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę pod względem technicznym, jak również z myślą o tym, aby charakteryzował się dużą wytrzymałością, cichym działaniem oraz kompaktowością wymiarów.

Wirnik urządzenia został wykonany ze specjalnych samosmarujących tworzyw sztucznych, zaś jego rdzeń ze stali nierdzewnej nadającej się do kontaktu z żywnością. Stałym elementem wirnika są niezwykle precyzyjnie wykonane łożyska ceramiczne oraz specjalne elementy amortyzujące wykonane z gumy wulkanizacyjnej, która eliminuje drgania i sprawia, że rozruch urządzenia następuje w bezpieczny i cichy sposób.

Zewnętrzny dysk blokujący, który składa się z tych części, pozwala na szybki dostęp do mocowania wirnika, jak również pełni funkcję ochronną w razie przypadkowego upadku na ziemię.

 

Low energy

Projekt śmigła wzorowany jest na konstrukcji śmigła napędzającego łódź motorową, które wnikliwie przetestowano, dzięki czemu opracowano niezależną technologię wykonania śmigła powodującego dużą burzliwość i szeroki przepływ wody. Parametry te sprawiają, że urządzenie idealnie nadaje się do wprawienia w ruch dużej ilości wody, zużywając przy tym niewielkie ilości energii.

 

Ostatni czynnik oznacza również, że pompa przenosi jedynie niewielkie ilości ciepła do otoczenia, co zapobiega wzrostowi temperatury w akwarium.

 

Wszystko w przyszłości będzie mniejsze i bardziej kompaktowe.

Przyszłość dla nas już się zaczęła.

rotore

 

ACS – Auto Cleaning System (System Automatycznego Czyszczenia)

 

Wszystkie elementy wchodzące w skład pompy Mover są na wysokim poziomie technicznym, jednakże to, co jest w ich przypadku najważniejsze, to ich umiejscowienie wewnątrz już gotowego produktu.

System ACS to szereg okienek i otworów umieszczonych w konkretnych miejscach pompy. Woda recyrkuluje na zasadzie wymuszonego obiegu wzdłuż określonej ścieżki urządzenia, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie powietrza resztkowego znajdującego się wewnątrz pompy, jak również stałe smarowanie i czyszczenie tych elementów pompy, które w normalnych warunkach ulegałyby niszczeniu ze względu na odkładające się odpady, osady wapniowe czy sól.

W ten sposób częstotliwość dokonywania wymaganej konserwacji sprzętu jest znacznie niższa a cykl życia produktu ulega znacznemu wydłużeniu.

System ACS sprawia, że urządzenie może działać bez przerwy przez 24h zarówno w akwarium morskim jak i słodkowodnym, bez konieczności dokonywania specjalnych konserwacji.

 

ACS

 

clean

Konserwacja – Mała szczotka czyszcząca

 

Kolejną zaletą pomp Mover jest to, że dzięki zastosowaniu technologii ACS, nie wymagają one żadnej specjalnej konserwacji. Jak często zdarza się nam, że nie wiemy w jaki sposób wyczyścić pompę? Aby sprostać postawionemu problemowi, postanowiliśmy wyposażyć zestaw Mover w specjalną szczotkę, która dzięki niewielkim rozmiarom i niezwykle praktycznej rączce, dotrze do wszystkich zakamarków urządzenia.

Rutynowa konserwacja wymaga od nas zaledwie zdjęcia górnej komory oraz mocowania wirnika, zwilżenia szczotki za pomocą octu lub soku cytrynowego i wyczyszczenia zalegającego wewnątrz urządzenia brudu. Po dokładnym przepłukaniu, konserwację można uznać za skończoną.

 

 

Uchwyt magnetyczny – Dowolność ustawienia

 

Bezpieczeństwo musi być priorytetem w przypadku każdego produktu.

Do pomp Mover z serii M dołączony jest specjalny uchwyt magnetyczny, który pozwala na ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu zbiornika i zapewnia stabilny punkt oparcia na szkle o grubości do 15mm/0,6 cala (najczęściej spotykana grubość szkła zbiornika).

Poszliśmy nawet o krok dalej: konstrukcja elementu uchwytu znajdującego się w wodzie jest mniejsza niż konstrukcja elementu zewnętrznego. Dzięki temu zapewniona jest maksymalna dowolność ustawienia pompy Mover zarówno w przypadku wystąpienia wąskich przestrzeni wewnątrz akwariów, jak i w przypadku grubszego szkła naszego zbiornika – wystarczy jedynie zamienić wspomniany element zewnętrzny na element współpracujący ze szkłem o grubości do 19mm (produkt dostępny).

rotation

 

Co więcej, dzięki zastosowaniu praktycznego złącza sferycznego osadzonego na wewnętrznej części elementu podtrzymującego, możliwe jest trójwymiarowe obrócenie pompy za pomocą jednej ręki w celu uzyskania pożądanego kierunku działania.

 

Ta cecha plasuje pompy Mover na czele produktów tej kategorii.

 

 

Compact support

  

Jakość

 

made in italy

Wyprodukowano we Włoszech – Procesy produkcyjne i kontrole jakości

 

Kompaktowy rozmiar nie jest jedyną cechą charakteryzującą tę grupę pomp. Wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę specjalistyczną i najnowsze technologię, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania naszych produktów. Nasze urządzenia to połączenie stylu i włoskiej jakości.

Wyprodukowanie urządzenia we Włoszech oznacza dla nas to, że możemy osobiście nadzorować proces produkcyjny - wyeliminować wszelkie „niespodzianki” - i zagwarantować wysoką jakość i trwałość produktu tak, jak miało to miejsce w przeszłości.

I gdy mówimy, że w Rossmont każde pojedyncze urządzenie jest w 100% sprawdzane pod kątem prawidłowego działania jeszcze przed zapakowaniem – nie są to bynajmniej czcze słowa. Rzeczywista kontrola jakości naszych produktów pozwala nam przede wszystkim upewnić się, że każde wyprodukowane przez nas urządzenie spełnia wysokie standardy jakości, które są odzwierciedlone przez naszą markę.

Ostatnim elementem kontroli jakości jest umieszczenie etykiety znamionowej na każdym sprawdzonym urządzeniu. Etykieta zawiera takie dane jak numer seryjny, kod identyfikacyjny, który pozwala nam prześledzić historię i specyfikację danego produktu, informacje o akcesoriach lub częściach wymiennych do pomp Mover z serii M.

3 YEARS

Jako że mamy pewność co do wysokiej jakości naszych produktów, zdecydowaliśmy się wydłużyć okres gwarancji o dodatkowe 12 miesięcy (co daje razem 36 miesięcy gwarancji) tak, aby nasza marka jednoznacznie kojarzyła się z niezawodnością i solidnością, a nasza firma była do usług naszych klientów.

 

 

Materiały – Wartość dodana

 

Wszystkie materiały, z których zbudowane są pompy Mover, zostały starannie wyselekcjonowane w taki sposób, aby stanowiły wartość dodaną do produktu: są najwyższej jakości, trwałe, antywstrząsowe, nietoksyczne, testowane we wrażliwym na zmiany środowisku wodnym, zbadane w taki sposób, abyśmy mogli zagwarantować najwyższą trwałość i zachować najwyższe parametry estetyczne i techniczne.

Rygorystyczne testy jakim zostają poddane nasze produkty dotyczą zarówno etapu doboru wysokiej jakości surowców, jak również badania materiałów już przetworzonych, dzięki czemu kontrolujemy każde stadium produkcji.

To pierwszy krok do uzyskania niezmiennej, wysokiej jakości urządzeń w ich masowej produkcji.

 

Materiali 

 

Box

Opakowanie – Eleganckie pudełko

 

Naszym celem było również dokonanie przełomu i na tej płaszczyźnie. Opakowanie, w którym umieszczamy pompy Mover to bardzo solidne pudełko, które zapewnia właściwą ochronę urządzenia w czasie transportu.

 

Kupując pompy Mover, kupujesz również wartość dodaną, jakiej nie było wcześniej na rynku. Wszystko to w eleganckim pudełku, które jeszcze bardziej potęguje pozytywne pierwsze wrażenie u każdego, komu pokażemy produkt.

W skład zestawu, oprócz pompy Mover, wchodzą następujące elementy standardowego wyposażenia:

 

  • uchwyt magnetyczny dostosowany do szkła o grubości do 15mm
  • dysza regulująca rozproszenie wody
  • kratka zabezpieczająca
  • szczotka czyszcząca
  • podręcznik użytkownika po polsku


FILMY
Dzięki nim lepiej poznasz nasze produkty.


Poniżej znajdują się zdjęcia i informacje o wszystkich modelach, częściach zamiennych oraz dodatkowych akcesoriach.


 

Pompy Mover, Seria M

W komplecie: pompa, dysza regulująca rozproszenie wody, kratka zabezpieczająca, szczotka czyszcząca, podręcznik użytkownika po polsku

MOVER M3400

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 3400 L/h
Pobór mocy: 5W 10W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

MOVER M4600

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 4600 L/h
Pobór mocy: 8W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

MOVER M5800

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 5800 L/h
Pobór mocy: 10W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

MOVER M7200

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 7200 L/h
Pobór mocy: 15W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

 

Pompy Mover, Seria M (dwupak)

W komplecie: 2 pompy, 2 dysze regulujące rozproszenie wody, 2 kratki zabezpieczające, szczotka czyszcząca, podręcznik użytkownika po polsku

MOVER M3400 duopak

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 3400 L/h
Pobór mocy: 5W 10W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

MOVER M4600 duopak

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 4600 L/h
Pobór mocy: 8W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

MOVER M5800 duopak

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 5800 L/h
Pobór mocy: 10W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

MOVER M7200 duopak

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 7200 L/h
Pobór mocy: 15W
Uchwyt magnetyczny: do 15mm

 

Pompy Mover, Seria Mx

W komplecie: pompa, dysza regulująca rozproszenie wody, kratka zabezpieczająca, szczotka czyszcząca, podręcznik użytkownika po polsku

MOVER M9800

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 9800 L/h
Pobór mocy: 16W
Uchwyt magnetyczny: do 19mm

MOVER M11600

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 11600 L/h
Pobór mocy: 18W
Uchwyt magnetyczny: do 19mm

MOVER M13400

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 13400 L/h
Pobór mocy: 20W
Uchwyt magnetyczny: do 19mm

MOVER M15200

Najmniejsza pompa cyrkulacyjna do akwarium.


Przepływ: 15200 L/h
Pobór mocy: 24W
Uchwyt magnetyczny: do 19mm

 

Akcesoria dodatkowe do pomp Mover

Dodakowe akcesoria do pomp

Uchwyt magnetyczny 19mm


Opcjonalny uchwyt magnetyczny, specjalnie dla większych akwariów z szybą do 19mm.

Szczoteczka czyszcząca


Opcjonalna szczoteczka czyszcząca, do przeprowadzania okresowej konserwacji pomp.

Rdzeń ze stali nierdzewnej, nylonowa szczoteczka, nadaje się do otworów od 3,5mm średnicy.

Uchwyt magnetyczny 25mm


Opcjonalny uchwyt magnetyczny, specjalnie dla większych akwariów z szybą do 25mm.

 

Części zamienne do pomp Mover

Zamienne cześci do pomp Mover M. Na wszelki "wypadek"

Wirnik do pompy M3400


Bezwałowy wirnik z osiowym śmigłem. Wysoka precyzja ceramicznych łożysk, amortyzatory, rdzeń ze stali nierdzewnej. Wirnik przystosowany do cyklu pracy w taki sposób aby był włączany i wyłączany zaczynając od 1 minuty.

Wirnik do pompy M4600


Bezwałowy wirnik z osiowym śmigłem. Wysoka precyzja ceramicznych łożysk, amortyzatory, rdzeń ze stali nierdzewnej. Wirnik przystosowany do cyklu pracy w taki sposób aby był włączany i wyłączany zaczynając od 1 minuty.

Wirnik do pompy M5800


Bezwałowy wirnik z osiowym śmigłem. Wysoka precyzja ceramicznych łożysk, amortyzatory, rdzeń ze stali nierdzewnej. Wirnik przystosowany do cyklu pracy w taki sposób aby był włączany i wyłączany zaczynając od 1 minuty.

Wirnik do pompy M7200


Bezwałowy wirnik z osiowym śmigłem. Wysoka precyzja ceramicznych łożysk, amortyzatory, rdzeń ze stali nierdzewnej. Wirnik przystosowany do cyklu pracy w taki sposób aby był włączany i wyłączany zaczynając od 1 minuty.

Uchwyt magnetyczny 15mm


Zamienny uchwyt magnetyczny, specjalnie dla akwariów z szybą do 15mm.

Przednia osłona Mover M


Zamienna osłona do pomp Mover M. Pasuje do wszystkich modeli M.

Kratka zabezpieczająca


Zamienna kratka zabezpieczajaca. Pasuje do wszystkich pomp Mover M.

Dysza regulująca rozproszenie


Zamienna dysza regulująca rozproszenie wody. Pasuje do wszystkich pomp Mover M.Importer na terenie Polski
AQUARAY
mail: hurt@aquaray.pl
www: www.aquaray.pl
kom: +48 883 572 938
Strona jak i jej materiały są własnością Aquaray.pl, kopiowanie bez zgody zabronione.